top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תilanzomer

איך נגמלים מקנאביס - מדריך מקוצר :-)

לפני כמה ימים פגשתי חברה שסיפרה לי בהתרגשות שהחליטה להפסיק לעשן. שאלתי אם הכוונה לסיגריות או לגראס והיא אמרה לי "גם וגם". התחלתי לשאול אותה שאלות על העניין ואז היא שאלה אותי - "רגע, זה משהו שאתה מבין בו?" - אז אמרתי לה שזה אחד הדברים שאני עושה בחיים, מלווה אנשים דרך השער הזה, אל החיים שמעבר...

פניה אורו. ישר היא אמרה לי שהיא מלאה פחד ואפילו חרדה מהעניין ושאלה אם יש לי עצות/טיפים/המלצות לתהליך שלה.

אז הנה אני יושב לכתוב לך ;-)

הבהרת פתיחה - כל העצות להלן אינן חובה ואינן אמת מן השמיים. הן אינן מבטיחות תוצאה לכאן או לכאן. אך מתוך 12 שנים של ניסיון בתחום, הן בפרוש מחזקות, מעצימות ומפתחות את היכולת לעמוד באתגר.


קודם כל ברכותיי על ההחלטה. ההחלטה הזו היא אחד מהשערים שיש לחצות על מנת להגיע לחיים טובים יותר. אף אחד לא יכול לקבל את ההחלטה הזו עבורך. וכנראה שהתהליך שעברת הבשיל - וזהו הזמן להשקיע את המיטב שבך.

סמני לעצמך את היום והתאריך שבו תפסיקי את העישון. זה גם יכול להיות שבוע או חודש קדימה. לתת ל"מערכת" גם לחשוש וגם להתרגל לרעיון.

ודאי שיש לך ערוצי תמיכה ברורים - מטפל.ת שעימה את נפגשת על בסיס קבוע, חבר.ה שמודע לתוכנית שלך ומוכן להיות לאוזן קשבת עבורך - גם הימים שלפני וגם החודש-חודשיים הראשונים של ההתנקות מהעשן, מעלים תכנים רגשיים-נפשיים שיש צורך לעבד באופן רצוף כל מספר ימים.

כיתבי מכתב פרידה מהאהוב/אהובה - הגראס/מריחואנה. תזכירי לו/לה איך הכרתם, איך הייתה התקופה הראשונה יחד, איך התפתח הקשר שלכם ואיך הוא מסתיים. אפשר ורצוי גם להודות על המתנות שקיבלת מהקשר.

תכנני טקס פרידה - רצוי במקום בטבע, היכן שאת מרגישה בבית, מחוברת, במקומך. הכניסי בטקס אלמנטים סמליים ופיזיים שונים. למשל, ניתן לשרוף מעט גראס או לזרוק לים או לפזר ברוח. להקריא שיר, לנגן, לרקוד.

דברי עם אלוהים - או אלוהימה או החיים או איך שתרצי לקרוא להוויה האינסופית הזו - וספרי לו על תוכניותייך. בקשי הדרכה והשגחה, בקשי עזרה!

הקפידי על הגיינת שינה - לכי לישון בשעה קבועה, פחות או יותר, במיטה מסודרת עם מצעים נקיים, אפילו ממש נקיים, אחרי מקלחת ועם בגדי שינה נקיים.

הכיני לך רשימה של "דברים לעשות כאשר עולה הרצון לעשן" - למשל - מקלחת, לקלף גזר/מלפפון ולאכול, לשתות כוס מים, לצאת להליכה בשדות או בשכונה, להתקשר לחבר, פעילות ספורטיבית,

בני לעצמך לו"ז שבועי מלא בדברים טובים - סמני ביומן 2-3 פגישות עם חברים במהלך השבוע, הוסיפי חוג יצירתי ו/או פעילויות ספורטיביות, יציאות להליכה בטבע, וכולי.

שבי וכתבי תכונות טובות שלך, הצלחות שלך, חוזקות, מעלות וכל דבר טוב שיש לך להגיד על עצמך, ואז - עימדי מול הראי והקריאי את זה לעצמך. חזרי על אותה הפעולה עם אדם שאת סומכת עליו.

בגדול - המשימה שלך עכשיו היא לאהוב את עצמך - במילים ובמעשים - לתת לך את הבסיס הנכון לעבור את השער (או אולי נכון להגיד - "סדרת שערים") ולצאת מהעבר השני מחוזקת, שמחה ומחוברת יותר לחיים.

אוהב אותך.

דברי איתי אם יש צורך 050-5777831

בהצלחה

אילן


738 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page